Ekologia

Czy zabawka atestowana znaczy ekologiczna?

Moda na ekologię ogarnia wszystkie sfery życia – również i branżę zabawkarską. Producenci zabawek dla ochrony środowiska coraz częściej starają się wykorzystywać materiały ekologiczne do produkcji zabawek oraz ich opakowań. Pozyskanie tych materiałów wiąże się z dużymi kosztami, dlatego też ceny zabawek ekologicznych nie należą do najtańszych.

Zabawka ekologiczna powinna spełniać kilka podstawowych warunków – przede wszystkim musi być wykonana z surowców naturalnych: drewna, wikliny, papieru, tektury czy tkaniny. Musi również spełniać normy bezpieczeństwa, pełnić funkcje edukacyjne, pobudzać do kreatywnego myślenia. Sam proces produkcyjny powinien być nieszkodliwy dla środowiska. Ideałem jest, kiedy surowce do produkcji pochodziły z recyklingu i ulegały biodegradacji. Zabawki drewniane o długiej tradycji przez chwilę były wyparte przez kolorowe plastiki, ale dziś są bardzo chętnie kupowane przez rodziców. Tylko w ofercie sklepów TOY Planet znajdziecie markę HAPE, znaną z wysokiego kunsztu i solidnego wykonania, edukacyjnej wartości oraz innowacyjnych pomysłów. Produkty wykonane z odnawialnego źródła – bambusa ochraniają i minimalizują wycinkę drzew. Stosowane kleje nie zawierają formaldehydu, a powierzchnie zazwyczaj malowane są naturalnym woskiem pszczelim.

 • Promocje

  W naszych sklepach sieci Toy Planet istnieje specjalna strefa oznaczona strzałką "Super Cena", w której zawsze są wyjątkowe promocje. Co tydzień znajdziecie tam kolejne markowe produkty w dobrych cenach. Zapraszamy do sklepów TOY Planet!
 • Bądź na bieżąco

 • Kontakt

  BIURO ZARZĄDU
  TOY Planet
  PPHU WOJTEX Wojciech Goduński Złotniki 11
  99-205 Dalików


  Jesteśmy do Państwa dyspozycji:
  pn. – pt. w godz.: od 7:00 do 15:00

  e-mail: info@toyplanet.pl
 • Video